Divadlo Příbram: nový výtah je zkolaudován!

vloženo: 17. 12. 2019

Tisková zpráva (město Příbram):

Po dlouhých letech se podařilo vyřešit bezbariérovost kulturního domu. Nový výtah byl zkolaudován a v nejbližší době bude uveden do provozu.

NADPIS:
Výtah je zkolaudován, do provozu bude uveden mezi svátky

Po dlouhých letech se podařilo vyřešit bezbariérovost kulturního domu. Nový výtah byl zkolaudován a v nejbližší době bude uveden do provozu.

Naši hendikepovaní spoluobčané budou moci bez problémů navštěvovat divadlo, kino i akce pořádané v estrádním sále kulturního domu. V tomto týdnu proběhla kolaudace nově postaveného výtahu, který je předán provozovateli. První návštěvníci by se do prostor kulturního domu mohli dostat ještě před koncem letošního roku.

„Výtah byl dnes předán provozovateli, tedy Divadlu A. Dvořáka. V současné době dochází k úpravě okolí, vyklizení staveniště a ke zprovoznění dojde s největší pravděpodobností mezi svátky. Jsem rád, že se nám povedlo splnit přání veřejnosti a kulturní dům zpřístupnit všem. V příštím roce budeme v bezbariérovém přístupu kulturního domu pokračovat, dojde
k úpravám přístupových cest od autobusových zastávek,“
uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Výtah bude fungovat s obsluhou. To znamená, že pokud hendikepovaný návštěvník kulturního domu bude chtít navštívit akci v jakémkoliv prostoru, bude si muset pomocí zvonku přivolat obsluhu, která ho zaveze dle potřeby k pokladnám, do kina, estrádního sálu nebo k velké či malé scéně.

Výstavba výtahu stála 6 758 082 Kč vč. DPH a čerpána je dotace z Ministerstva kultury ČR ve výši 70 % uznatelných nákladů.

Eva Švehlová, DiS. tisková mluvčí